AGROB-BUCHTAL Logo

>> Product Design Award 2013

Konkursy designerskie są znakiem markowym innowacyjnego wzornictwa produktów. Oprócz międzynarodowego uznania wyróżnienia te dostarczają konsumentowi wartościowych wskazówek dotyczących poszukiwań doskonałych rozwiązań produktów w szerokiej ofercie rynku. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do tak wszechstronnych produktów jak płytki ceramiczne, które są dostępne w niezliczonych wersjach.
 
Na tym tle Agrob Buchtal przez ostatnie lata uczestniczył w renomowanych konkursach designerskich takich jak iF product design award, red dot design award, Design Plus, Designpreis Deutschland oraz Universal Design, zdobywając w nich w sumie 25 nagród. 
 
2008 seria Bosco
wielkoformatowe płyty zaprojektowane w nowoczesnym, minimalistycznym stylu zaspokoją gusta najbardziej wymagających klientów. Trzy kolory kremowy, jasnobrązowy i ciemnobrązowy w trzech formatach 60x60cm, 30x120cm i 60x120cm oraz płyty schodowe 30x120cm i dekoracyjne 30x60cm otrzymały w 2008r.prestiżową, międzynarodową nagrodę red dot design award.
 
2008 seria Geo
Płytki z intarsjami fluorescencyjnymi, czyli elementami szklanymi, które po naświetleniu świecą się do 30minut po odcięciu źródła światła otrzymały również nagrodę red dot design award.
 
2009 seria Reflex
Seria ta inspirowana jest estetyką organiczną nadającą jej szczególnej gracji, przypominająca tkaninę struktura powierzchni, generująca matowo-błyszczące refleksy w zależności od kąta padania światła. Seria ta zdobyła nagrodę red dot design award.
 
2009 seria Vision
VISION seria tworzy poprzez satynowe wykończenie z delikatną, nitkowatą strukturą niesamowite wrażenie. Formaty o długości krawędzi 90 cm mogą sprawiają strukturę  misternie subtelną, tworząc tym samym zmysłowy wygląd oraz zdobywając nagrodę red dot design award.
 
2010 seria Connect
CONNECT jest inspirującą całościową koncepcją przestrzeni, która oferuje liczne możliwości dla ciekawych form. Umożliwia to indywidualnie wybrane wzajemne oddziaływanie: eleganckie płytki ścienne w formatach 10x60, 20x60 i 30x60cm tworzą ramę dla dwóch wyjątkowych dekorów, którą przekazują gustowną dynamikę: SLOPE bazuje na różnych formach w geometrycznym porządku, TWIG jest abstrakcyjnym ceramicznym zastosowaniem filigranowych struktur. Pełen efekt dodadzą płytki podłogowe w formatach 30x60 i 60x60cm.
 
 
2010 seria Magma
MAGMA w subtelny sposób nawiązuje do optyki basaltu, zastygłej lawy wulkanicznej.. Drobnoziarnista struktura przypomina złogi piasku i wpływa na atmosferę ponadczasowej elegancji.
 
2010 seria Rovere
ROVERE łączy ze sobą funkcjonalną antypoślizgowość i estetycznie nienaganną optykę przypominającą włókna drewniane lub roślinne. Taki obraz powierzchni uspokaja swoim charakterem, przez co idealnie nadaje się do zastosowania w strefach spa, obejściach basenowych i w wielu innych miejscach związanych z relaksem.
 
2010 seria Walk
WALK wyróżniająca się tekstylno-organiczną fakturą powodującą wrażenie, że ta seria jest naprawdę utkana przez tkacza. W czterech starannie w dobranych kolorach, umożliwia stworzenie niezwykłych powierzchni – delikatnych i nienatarczywych, ale z pewną dozą czegoś specjalnego.
Powyższe serie otrzymały nagrodę iF product design award  2010 oraz były nominowane do nagrody Designpreis Deutschland 2011.
 
2011 seria Xeno
w tym roku poszerzona oferta o interesujące dekoracje zwielokrotnia możliwości zastosowania tej ciekawej serii
  • Dekoracja POLYGON (Seria XENO):
Mozaika ta złożona z nieregularnych wielokątów prowokuje do kreatywnego układania wzorów. W ten sposób można dowolnie kończyć lub rozpoczynać nowe powierzchnie powodując, że płytki stają się istotnym elementem architektury danego wnętrza.
  • Dekoracja PRISMA (Seria XENO):
PRISMA (dostępna w formatach 10x60 i 15x90 cm) nawiązuje do linearnego wzoru „rys“ na płytce podłogowej serii XENO. Poprzez przecinające się linie powstają wielokątne formy nadające plastyczność tej dekoracji. Stal szlachetna, która jest tu tworzywem, dosłownie odbija i zacienia refleksy światła, w zależności od kąta jego odbicia od dekoracji. 
Powyższe dekoracje zdobyły zarówno nagrodę red dot design award  jak i iF product design award. Dodatkowo dekoracja Poligon był nominowany do nagrody Designpreis Deutschland 2012.
 
Wydrukuj Wyslij na email
Product Design Award 2013