AGROB-BUCHTAL Logo
Wydrukuj Wyslij na email
Ten, kto zdecyduje się na zastosowanie płytek ściennych i podłogowych ze szkliwem HT, wybiera płytki o trzech nowych rewelacyjnych właściwiściach: antybakteryjność, wyjatkowa łatwość utrzymania czystości oraz niwelowanie nieprzyjemnych zapachów.
 
Antybakteryjne działanie szkliwa HT ma miejsce dzięki procesowi fotokatalizy. Pod wpływem światła z wody zawartej w powietrzu uwalnia sie aktywny tlen, który spala bakterie i zarazki. Efekt ten jest stały i nieograniczony w czasie, gdyż zawarte w szkliwie substancje są katalizatorami reakcji, a więc nie zużywają się.
 
HT powoduje hydrofilność powierzchni płytek co znacznie ułatwia ich mycie. Woda nie jest odpychana, lecz rozpływa się w postaci cienkiej błony na płytce. W ten sposób brud jest podmywany i daje się bez trudu zmywać. W przeciwieństwie do znanch rozwiązań hydrofobowych, odpychających wodę(np. tzw. efekt Lotus) uszlachetnienie Hydrotect jest tak odporne, że stosuje się je zarówno do płyek ściennych, jak i podłogowych.
 
Trzecia funkcja HT opiera sie także na fotokatalizie. Nieprzyjemne i szkodliwe zapachy, jak np. formaldehyd czy amoniak, są rozkładane przez uaktywniony tlen, przez co wydatnie poprawia się jakość powietrza. To samo odnosi się do gazów przemysłowych lub spalin - badania naukow dowodzą, ze 1000 m2 fasady ceramicznej ze szkliwem Hydrotect działa na czystość i jakość powietrza, jak 70 średniej wielkości drzew liściastych.
 
Podstawą długotrwałego działania powierzchni HT jest proces produkcji płytek. Uszlachetnienie jest wpalane w wysokiej temperaturze. Przez to łączy się ono na trwałe z powierzchnią płytki. Działanie fotokatalityczne jest długotrwałe, a jego aktywację zapewnia normalne oświetlenie wnętrza.
 
Proste i przekonywujące. Fotokatalizator wywołuje reakcję między światłem, tlenem i wilgotnością powietrza. Proces ten jest podstawą rewelacyjnych właściwości uszlachetniania HT. Działanie powierzchni HT jest absolutnie nieszkodliwe dla zdrowia. Dwutlenek tytanu (TiO2), który jest głównym składnikiem fotokatalizatora, dodaje się nawet do artykułów żywnościowych. Zawierają go między innymi również pomadki i pasty do zębów.

Skuteczne przeciw bakteriom Skuteczne w walce z brudem Skuteczne przeciw zapachom
HT jest stworzony do pomieszczeń o wysokim rygorze higienicznym. Uszlachetnione szkliwo niszczy bakterie, grzyby i zarazki oraz zapobiega powstawaniu nowych. Płytki uszlachetnione szkliewem HT pozwalają na łatwiejsze utrzymanie czystości. Oszczędza się nakład pracy i użycie środków czyszczących, co redukuje koszty i chroni środowisko. Nieprzyjemne zapachy ulegają dzieki zastosowaniu szkliwa HT szybkiej redukcji. Szkliwo jest aktywne także przy zwykłym oświetleniu a ryzyko zdrowotne i działanie uboczne są wykluczone. Międzynarodowe badania dowodzą, że uszlachetnione szkliwo jest absolutnie obojętne dla ludzkiego zdrowia.

ZALETY:
Idz do góry